Warning: preg_match() expects parameter 2 to be string, array given in /home/svauja/domains/sviesossauja.lt/public_html/wp-includes/class-wp-block-parser.php on line 417

Warning: strlen() expects parameter 1 to be string, array given in /home/svauja/domains/sviesossauja.lt/public_html/wp-includes/class-wp-block-parser.php on line 489
Wayne Dyer - Šviesos Sauja

Wayne Dyer

Wayne Dyer

Wayne Dyer - modernusis išminčius

Amerikiečių filosofas, savipagalbos knygų autorius, paskaitininkas - tai tik pora frazių, kuriomis galima būtų apibūdinti Wayne Dyer. Viena jo pirmųjų knygų, "Jūsų klaidų zonos" (Your Erroneous Zones), išleista 1976 metais, susilaukė tarptautinės sėkmės ir buvo išplatinta daugiau nei 35 milijonų tiražu. 21 iš jo vėliau išleistų knygų pasiekė New York Times geriausiai parduodamų knygų viršūnę.

Šio žmogaus vaikystė nebuvo lengva, tėvui palikus šeimą našlaičiui teko daug laiko praleisti vaikų namuose. Jis išmoko nepasiduoti sunkumams ir įgyvendinti tai, ko trokšta. Kalbėdamas ant scenos modernus išminčius gan dažnai cituodavo savo šeimos situacijas su jumoristiniu aspektu ir norėjo parodyti jog NE šeimos primestos taisyklės, institucinės normos, o mes patys esame kalčiausi dėl to, kad gyvename taip ir ne kitaip - bausdami save ir negalėdami žengti pirmyn.

Gyvenimiška šio vyro kelionė tikrai įdomi - Wayne keturis metus tarnavo US armijoje, dirbo psichologu konsultantu, įkūrė privačios terapijos studiją, dėstytojavo St. Johns universitete, šešių vaikų tėvas, buvo vedęs tris kartus, gilinosi į pozityviosios, motyvacinės psichologijos tiesas, į jo organizuojamas paskaitas susirinkdavo būriai klausytojų.  Sėkmingo autoriaus knygų šlovė įtakojo pirmuosius jo pasirodymus televizijos ir radijo programose, kurių netrūko iki pat jo mirties 2015 metais.

Dr. Wayne Dyer savo mokytojais įvardino indų guru Nisargadatta Maharaj bei Swami Muktananda. Jis taip pat vadovavosi Abrahamo Maslow piramidėje dėstomomis savirealizacijos tiesomis, rėmėsi katalikų rektoriaus Saint Francis of Assisi bei kiniečių filosofo Lao Tzu darbais.

Jūsų dėmesiui - paruoštas Interviu su Wayne Dyer.

Klausimas: Šiais laikais tokiu populiariu tapęs vadinamasis Traukos Dėsnis (Law of attraction) žmonių sąmonėje labai stipriai tapo susijęs su materialiuoju turtu, nemanai?

Atsakymas: Manau, jog ši praktika gali būti gan klaidinanti jei jos nesupranti. Mes nepritraukiame to, ko norime. Mes pritraukiame tai, kas esame. Štai kaip tai veikia.

Prieš dvidešimt penkis šimtmečius kinų filosofas Lao Tzu įvardino, kad yra keturios dorybės. Pirmoji - pagarba viskam kas gyva. Tu negali žudyti, skriausti, skaudinti - nei savęs, nei kitų. Antroji yra natūralus nuoširdumas - tiesiog neapsimetinėk tuo, kuo nesi - niekada. Trečioji dorybė yra švelnumas, gerumas. Ir ketvirtoji - palaikymas, pagalba. Jei tu tik siųsi prašymus “duok, duok, duok” - nieko negausi, nes nieko nesiūlysi mainais. Tad reikia suprasti tai, jog tam, kad ką nors gautum turi kažką ir pasiūlyti.

Klausimas: Kelis kartus savo interviu esi paminėjęs: “Nemarink savo muzikos savyje”. Ką tai reiškia?

Atsakymas: Kiekvienas iš mūsų turime šioje žemėje kažkokią rolę. Kitu atveju mūsų čia nebūtų. Stebėk įvykius, ženklus, kad ir kokie keisti ar absurdiški jie atrodytų kitiems. Viena yra išpildyti tokius žemiškus lūkesčius kaip motinystė / tėvystė, bet jei tu jauti, kad turi atlikti dar šį tą daugiau - neignoruok to jausmo!!! Tai didžiausia klaida, kurią daugelis žmonių daro.

Klausimas: Ką manai apie pasiteisinimus kuriuos daugelis iš mūsų sau kartojame tam, kad tik nesiimtume to, kam esame sutverti?

Atsakymas: Jei visad buvai vargšas, turėjai viršsvorio, įsiveldavai į nenusisekusius santykius, nepasiekei sėkmingos karjeros, buvai drovus ar, atvirkščiai, agresyvus - nesvarbu kiek ilgai tu su tuo kovojai ir kiek ilgai sau kalei visokiausius pasiteisinimus, svarbiausia žinoti jog tai nesiderina su mūsų Dieviškuoju Šaltiniu. Dieviškąjam mūsų pradui tai nesvarbu, nes jis sako, kad mes galime viską padaryti, visko pasiekti, viskuo tapti. Tai tik mūsų ego, kuris kartoja “Ne, tu to negali”.

Klausimas: Jeigu mes esame užaugę su tais neigiamais įsitikinimais, atsikalbinėjimais, šios priežastys taip giliai mumyse įsišakniję, kad pamiršti jas gali būti labai sunku?

Atsakymas: Visa ką mes turime yra Dabar. Idėja, kad mes esame tai, ką iki šiol sukūrėme yra beprasmiška. Tokio dalyko kaip praeitis tiesiog nėra. Tai, ką mes šią akimirką darome, kuriame, sakome - tik tai yra mūsų dabartis ir ateitis.

Klausimas: Koks, tavo manymu, yra klaidingiausias įsitikinimas? Ar jie skirtingi tarp vyrų ir moterų?

Atsakymas: Manau, klaidingiausia nuostata yra jog mums labai sunku pasikeisti. Nesunku - tiesiog mums pokytis atrodo rizikingas, nes mūsų protas nenori leisti to, kas nežinoma. Ar yra skirtumų tarp vyrų ir moterų tame? Nemanau. Iš esmės aš manau, kad mes visi esame ir vyriški, ir moteriški. Duok pavyzdį to, ką kažkuri moteris daro, ir aš rasiu pavyzdį moters kuri tikrai to nedaro.

Klausimas: Kokia svarbiausia pamoka kurią, sakytum, kiekvienas iš mūsų turi išmokti?

Atsakymas: Kiekvienas turime išmokti įžvelgti Dieviškąjį pradą savyje. Mes to nebematome. Vis dar ieškome pašalinių dievų, kuriems galėtume melstis ir pamirštame, kad visa ta energija, visa galia yra mumyse.

Klausimas: Gal pasidalintum ir savo mintimis apie meditaciją?

Atsakymas: Negalėčiau be jos gyventi. Daugelis įsivaizduoja, jog meditacija yra kažkokia technika, naudojama tam, kad atsikratytume streso, pailsėtume, pripildytume save energijos, bet iš tiesų mes nesuprantame ką tai reiškia, tiesiog pabūti tyloje su savimi - mes nematome tame tikrosios prasmės, naudos, ir neturime kantrybės to pajusti.

Klausimas: Tavo manymu mes visi turime galią savo gyvenime pritraukti tai, ko norime?

Atsakymas: Tam, kad pritrauktume sėkmę, visų pirma turime suprasti savo vertę. Šiuolaikinė visuomenė mums kažkodėl vis primena, kad mes nesame to verti, nebuvome pakankamai geri, ir kad yra netgi nuodinga - norėti kažko daugiau.

Klausimas: Ką svarbaus norėtum, jog kiekvienas iš mūsų prisimintų?

Atsakymas: Nesvarbu kiek ilgai gyvenai tamsoje - kai uždegi šviesą, tamsa išnyksta. Pamiršk kiek ilgai darei vieną ar kitą dalyką, tikėjai viena ar kita tiesa - tą minutę kai nusprendi kažką keisti, kai įdedi į tai visas savo mintis ir energiją, tada viskas ir pradeda keistis.

Tegul tavo protas būna atviras viskam ir su niekuo nesusijęs. 

Nemirk, kol tavyje dar skamba muzika. 

Negali duoti to, ko pats neturi. 

Pasinerk į tylą. 

Mąstymas, sukūręs problemą, pats jos neišspręs. 

Jokia pagieža negali būti pateisinta. 

Elkis su savimi taip, tarsi jau būtum tuo, kuo norėtum būti. 

Išmintis - tai sugebėjimas išvengti silpninančių minčių. 

Brangink savo dieviškumą. 

Wayne Dyer knygų galite rasti čia: http://www.patogupirkti.lt/Wayne-W-Dyer-knygos/

Interviu paruošta remiantis: https://www.drwaynedyer.com/press/interview-dr-wayne-dyer/ , https://www.drwaynedyer.com/press/you-are-god-in-depth-conversation-with-dr-wayne-dyer/,  https://rayhemachandra.com/2015/09/05/wayne-dyer-interview/ http://www.shareguide.com/Dyer.html http://www.randypeyser.com/dyer.htm

Dalintis
FacebookEmailCopy Link

Susiję įrašai

Eiti prie įrankių juostos