Pokalbis apie laimę Lietuvos Radijuje

Pokalbis apie laimę Lietuvos Radijuje

2013 m. Radijo laidos LR Klasika vedėja Violeta Melninkienė kalbasi su Elada Eimaite apie laimę, apie tai, kad laimė yra subjektyvus jausmas, individualus kiekvieno žmogaus ryšys su gyvenimu.

Kas pripildo mūsų vidų iš tikrųjų? Kodėl jaučiame nostalgiją, tuštumą net tada kai atrodo viską turime? Ar tikrai pakanka šeimos, vyro, kad jaustumeis laiminga? Kas padeda giliau suprasti tai kas yra tikroji laimė?

Kelias į laimę eina per tavo paties vidų, kai pradedi save matyti vidinėmis akimis... Suvoksite, kad laimės negalime pasiekti aplinkkeliais, per kitus žmones - tik tiesiogiai per savo širdį, o ne protą. 

Ar tikrai gyvenime nėra klaidų, tik pamokos? Ar nuoširdžiai žinote, kas iš tikrųjų jūsų gyvenimą padarytų laimingą? Kokia jūsų laimės versija? 

Elada sako: "Laimė yra tada, kada neskaičiuoji laiko, darai tą darbą, kurį myli, kada esi laimingas ten, kur nori būti, kada džiaugiesi tais, su kuriais draugauji, kuriuos myli... tada laikas ištirpsta, jis nebetenka prasmės, nes gera ten, kur esi" 

Laimė tai nuolatinio dėkingumo būsena, ramybės ir pilnatvės jausmas, subtilus džiugesys. Tai gebėjimas pasikliauti, užjausti ir dalintis. Tai visapusiška pastanga matyti pasaulį toki koks jis yra ir besąlygiškai jį mylėti. Laimės jausmas gimsta žmogaus sieloje, pačiu vidumi suvokiant nepaprastą gyvenimo grožį. Šitas jausmas persmelkia visas mintis, ištirpdo nerimą ir baimę. Tarsi patvinusios upės vanduo nepaliaujamai pradeda skverbtis į jūsų kasdienybę, poelgius, veiksmus. Tiesą sakant laimė išsilieja už jūsų kūno ribų, švelniai paliesdama visus ir viską aplinkui. Ji nepastebimai transformuoja jūsų gyvenimą, atnešdama su savimi neišmatuojamą gerumo gūsį.
 
Elada Eimaitė Elurija
Ištrauka iš knygos "Menas būti laimingam"
2013 m., Lietuvos Radijo laida Klasika, Vilnius, Lietuva
Dalintis
FacebookEmailCopy Link

Susiję įrašai

Skip to toolbar