Warning: preg_match() expects parameter 2 to be string, array given in /home/svauja/domains/sviesossauja.lt/public_html/wp-includes/class-wp-block-parser.php on line 417

Warning: strlen() expects parameter 1 to be string, array given in /home/svauja/domains/sviesossauja.lt/public_html/wp-includes/class-wp-block-parser.php on line 489
Louise Hay - Šviesos Sauja

Louise Hay

Louise Hay

Louise Hay - Meilės sau judėjimo pradininkė 

 

Apie tai, kokia svarbi yra kūno ir dvasios dermė, “gyva šventąja” vadinta Louise Hay pradėjo kalbėti kai dar nedaug kas to reikšmę įvardino garsiai. Jos pirmoji knyga, išleista 1976-aisiais metais, susilaukė tarptautinio pripažinimo, buvo išversta į 25 kalbas bei pasiekė žmones 33 pasaulio šalyse.   

Motyvacinių, savipagalbos knygų autorės dėka milijonai žmonių sužinojo kokį neigiamą efektą mums sukelia destruktyvios mintys bei emocijos, ir kaip pakeitę jas galime pakreipti savo gyvenimą teigiama linkme. Tačiau ne visi žino kokį nelengvą kelią iki pasaulinės šlovės nuėjo pati Louise. Nerami vaikystė, prievartos paženklinta paauglystė, ankstyvas nėštumas, pabėgimas iš namų - visa tai buvo Louise gyvenime. Į gera jis ėmė keistis merginai atvykus į Niujorką, tapus gana sėkmingu modeliu ir ištekėjus už pasiturinčio verslininko. Visgi tai, kad savo žiniomis gali padėti žmonėms, ji suprato daug vėliau.

1970-aisiais Louise visai atsitiktinai atrado Pirmąją religinio mokslo bažnyčią, kurioje, pabaigusi pastoracinės teologijos kursą, savo žinias pamaldų metu bei privačių susitikimų metu ėmė skleisti pati. Skaitė paskaitas, pasakojo apie transformatyvaus pozityviojo mąstymo naudą, o sekėjų skaičius augo lyg ant mielių. Po kelerių metų, išleidus žinyną apie psichologines fizinių negalavimų priežastis bei metodus jiems gydyti (žinynas tapo pagrindu jos vienai žinomiausių knygų pavadinimu “Heal your body”), žinios apie Louise mokymus ėmė sklisti vis plačiau kol pagaliau tapo jos pagrindine veikla. 

Savo pačios skleidžiamas pozityvios psichologijos bei meilės sau tiesas panaudoti praktikoje Louise turėjo galimybę išties sunkiu laikotarpiu - jai nustačius vėžį. Gan rizikingas Louise sprendimas tradicinę mediciną bei chemoterapinius vaistus iškeisti į teigiamų nuostatų praktikavimą, refleksologijos, organizmo valymo bei psichoterapijos kursą pasitvirtino - po šešerių mėnesių vėžio pėdsakų nebeaptikta. Kaip tuo metu sakė pati Louise, “vėžys yra ne kas kita kaip susikaupusių, įsisenėjusių nuoskaudų proveržis".

Dar po kelerių metų ji įkūrė ŽIV / AIDS ligonių palaikymo grupę, pavadintą “The Hayride”, kurios dėka begalė žmonių sužinojo apie tai, kaip savi įsitikinimai, jausmai įtakoja mūsų fizinį bei emocinį gerbūvį. Šios visuomenės veiklos, puikių oratorinių sugebėjimų bei įkvepiančių knygų dėka apie Louise išgirdo vis daugiau žmonių, ji buvo kviečiama dalyvauti populiariose televizijos, radijo laidose.

1987 m. Louise įkūrė leidybos bendrovę "Hay House Publishing", kuri leidžia daugiau negu 130 autorių knygas, audio knygas, CD ir DVD. Ji taip pat valdo visą parą veikiančią ir pozityviojo mąstymo tiesias skleidžiančia radijo stotį.

Jūsų dėmesiui paruošėme interviu su Louise Hay. Malonaus skaitymo

 

 

Klausimas: Kas, tavo manymu, šiuolaikinei moteriai padeda išsilaisvinti iš išankstinių nusistatymu ir visuomenės normų bei pasiekti nusipelnytos sėkmės?
Atsakymas: Kai aš žvelgiu į save - as nežinau kaip man pavyko. Tikrai nežinau. Vienas įvykis sekė kitą ir dabar, kai mastau apie savo praeiti, nesuprantu kaip galėjau priimti dalykus tokius, kokie jie buvo. Ko daugelis iki šiol nesupranta - kad pakeitus savo mastyseną, pradėjus matyti dalykus kitu kampu, jie ima atsispindėti mūsų kasdienybėje. Įdiegus savo tikėjimų sistemoje pajautimą jog tu esi verta meilės, geresnio gyvenimo, išties imsi greičiau tai įgyvendinti. Tad ir esant blogiausioje padėtyje, kai tai atrodo neįmanoma, mes turime suprasti kad pokyčiai visų prima prasidera mūsų viduje. Ir nors procesas, kuris įtakoja tuos pokyčius, yra tas pats tau ir man, bet mes kiekvienas turim individualias aplinkybes ir nusistatymus ties kuriais turime dirbti tam jog išlaisvintume savo tikrąjį potencialą.

Klausimas: Koks yra tavo Meilės apibrežimas?
Atsakymas: Priėmimas. Priėmimas kito tokio, koks jis yra. Ir rūpestis.

Klausimas: Kokia svarbiausia tavo kasdienių ritualų dalis?
Atsakymas: Mano ritualai vis keičiasi, ir aš nebedarau to, ką darydavau tarkim prieš 15 metų. Aš daug labiau tikiu pozityviais patvirtinimais ir stengiuosi ne tik juos išsakyti garsiai, bet ir pajausti.

Klausimas: Jeigu būtų vienas dalykas, kuris tavo manymu galėtų padėti žmonėms jų kelionėje, kas tai būtų?
Atsakymas:  Žvelgimas į veidrodį ir kasdienis kartojimas: “Aš tave myliu. Aš tikrai, tikrai tave myliu”. Tai stipriausia frazė, kuri gali labai daug pakeisti. Pažiūrėjimas sau pačiam į akis, savo “vidinio vaiko” pamatymas ir supratimas kad viskas, ko jis nori, yra meilė ir saugumas. Darykite tai bent 2-3 kartus per dieną ir pamatysite - tai stebuklingas ritualas kuris daug dalykų sudėlioja į savas vietas.

Klausimas: Vienas iš dalykų ką tu vis pamini savo knygose yra tai, jog tai kaip tu pradėsi savo kiekvieną rytą, nulems ir visos dienos bei būsimo gyvenimo eigą?
Atsakymas: Mano manymu daugelis žmonių to dar nesupranta, tad klausimas kurį aš dažnai keliu - koks yra pirmasis dalykas ką tu sakai vos nubudęs? Yra labai svarbu pasakyti pačiam sau “labas rytas mieloji , aš tave myliu, mūsų laukia išties šauni diena!”. Tada aš padėkoju savo lovai už puikų miegą. Tai nustato mano visos dienos toną. Ir atvirkščiai - nieko gero nesitikėk jei pradedi savo rytą bumbėjimais “oooo, kur mano kava”, “dar viena diena?” ir pan.

Klausimas: Kas yra kaltė?
Atsakymas: Priekaištai pačiam sau už tai jog kažkas nepavyko taip kaip norėjai. Prisimink - vakarykštė diena pasibaigė vakar. Nėra jokios prasmės atsinešti ją į rytojų.

Klausimas: Koks būtų tavo patarimas tiems žmonėms, kurie gyvena neišgydomų ligų šešėlyje, kuriuos kamuoja kažkokia negalia ar pastoviai pasikartojantys sveikatos sutrikimai?
Atsakymas: Nesvarbu tavo gyvenimas geras ar blogas, apsuptas iššūkių ar ramios atmosferos, tavo vidinė savijauta tiesiogiai susijusi su tuo kaip tu į tas patirtis žiūri. Kuo nelaimingesnis, apgailėtinas jausiesi, tuo ilgiau kentėsi. Mes kiekvienas galime išmokti įdiegti į savo pasamonę daugiau teigiamu minčių kurios bet kokią, kad ir sunkiausią situaciją, padarys bent šiek ties lengvesne.

Klausimas: Kaip mes galime pagelbėti sau to neatidėlioti?
Atsakymas: Tai kaip dietos laikymasis. Turi priimti sprendimą ir norėti kažka pakeisti. Pasakyk sau garsiai: “aš to neatidėliosiu nei viena diena ilgiau. Šiandien aš pradėsiu mylėti save nors ir šiek tiek labiau”. Kaip sakoma - jei kas dieną suvalgysi vienu saldainiu mažiau - tai jau pasiekimas!

Klausimas: Ar manai kad vis dar galioja nusistatymas prieš stiprias moteris? Ir jei taip, kaip tavo manymu mes galime suteikti sau papildomos stiprybės į tai nereaguoti?
Atsakymas: Mylėk save tokią kokia esi ir neklausyk paistalų. Kai mes patikime posakiu “Gyvenimas mane myli!”, viskas tampa daug paprasčiau. Nuo tada kai tuo patikime - kiekvieną kartą kažkam geram nutikus mes priimame tai kaip patvirtinimą. Mes privalome pasitikėti savimi labiau. Atsisveikinti su kaltės jausmu. Ir atleisti.

Paimkite neigiamas mintis ir pakeiskite jas pozityviais įsitikinimais. Tokiu būdu galite ištrinti visą tai kas buvo blogai su jūsų senaisiais įsitikinimais ir pakeisti savo ateitį į gera.

Pasak Louise, “Stebuklai įvyksta tik tada kai jais tiki”. Tavo mintys ir įsitikinimai turi galios tapti realybe”.

Kiekviena mūsų mintis kuria ateitį.

Mano laimingos mintys padeda man išlaikyti ir sveiką kūną.

Aš verta viso gėrio.

Aš myliu save.

Dirbu tik su gerais žmonėmis ir dėl jų. Myliu savo darbą.

Mano gyvenimo vizijoje viskas yra puiku ir išpildyta.

 

Louise Hay yra parašiusi šias knygas:

https://www.knygos.lt/lt/knygos/autorius/louise-l-hay/

Straipsnis parašytas remiantis: louisehay.com, https://rayhemachandra.com/2013/04/22/louise/, http://wisdom-magazine.com/Article.aspx/392/, http://www.trulyalive.net/an-interview-with-louise-hay-and-cheryl-richardson/, http://www.beliefnet.com/columnists/lessonsfromarecoveringdoormat/2007/11/interview-with-louise-l-hay.html

Dalintis
FacebookEmailCopy Link

Susiję įrašai

Eiti prie įrankių juostos