Interviu “Moters akademijai”

Interviu “Moters akademijai”

Elada, esi asmeninio tobulėjimo ir koučingo specialistė. Taip pat esi saviugdos knygos "Menas būti laimingam" autorė. Kaip gimė idėja parašyti knygą?

Iš tiesų knyga gimė labai organiškai, tarsi savaime. Savo pačios asmeninio tobulėjimo kelyje buvau jau beveik aštuoneri metai, jaučiau didelę trauką filosofinei, dvasinei literatūrai, daug rašiau į savo dienoraštį, gilinausi į savo pačios skaudžias ir laimingas patirtis, sunkias ir džiugias emocijas, slapčiausiais mintis. Taip pat lankiausi savęs ugdymo mokymuose, seminaruose, dirbau su savimi. Šitos savianalizės pasekoje pradėjo atsirasti išmintis, nauja pasaulėžiūra ir kaupėsi daug medžiagos. Toptelėjo mintis - kodėl nesukaupus tų įžvalgų į knygą. Taip atsirado "Menas būti laimingam" - pirmiausiai man ir paskiausiai panašiems į mane, tiems kurie nori ir siekia būti laimingais, kuriems netinka "drungnas" gyvenimas, tiems, kurie nori būti savimi, o ne apsimetinėti kažkuo kitu. Knygą rašiau visiems - ir vyrams, ir moterims, ir jauniems, ir seniems. Dabar mano veikla nukreipta į moteris ir moterišką pasaulį. Jaučiu, kad būtent joms labiausiai trūksta palaikymo, stiprybės ir įkvepiančios išminties.

Gal galėtum plačiau papasakoti apie savo rengiamus mokymus, seminarus? Kodėl verta juose sudalyvauti?

Mano organizuojami seminarai, kaip ir minėjau, yra skirti moterims, siekiančioms laimės. Aš tikiu kad jaustis laimingam yra kiekvieno žmogaus teisė. Seminaruose mokau suprasti kad tikroji laimė yra daug daugiau negu linksmas vakaras su draugais - tai ypatinga emocinė, dvasinė ir fizinė būsena. Dažnai seminaro dalyvės po mokymų į savo suvokimą apie laimę įtraukia tokius jausmus ir būsenas kaip pilnatvė, pasitikėjimas savimi, saviraiška, laisvė, džiaugsmas, meilė. Juk į laimę iš esmės telpa viskas - kai esame laimingos, jaučiamės mylimos, gerbiamos, laisvos kurti, būti savimi, mėgaustis finansine gausa, materialine gerove, sėkme. Dalyvaudamos asmeninio tobulėjimo grupėje, moterys susipažįsta su principu kad pirmiausiai reikia tapti laimingai iš vidaus tam kad pritrauktum į savo gyvenimą kitus trokštamus dalykus, tokius kaip mylimas partneris, sėkmingas darbas, pinigai, prasmingos draugystės ar vidinė pilnatvė bei harmonija. Laimė slypi mumyse, todėl šių seminarų tikslas atskleisti dalyvėms tai, kad prie jos prisikapstyti įmanoma tik savęs pažinimo keliu, o ne keičiant gyvenimą iš išorės. Ir kad kiekviena moteris verta laimės, nepriklausomai nuo socialinės padėties, amžiaus ar plaukų spalvos.

Kaip suprantu, tavo mokymai vyksta Didžiojoje Britanijoje, tačiau gal netolimoje ateityje planuoji rengti mokymus ir Lietuvoje?

Taip, seminarai dažniausiai vyksta Londone. Kartais dalyvauju vasaros stovyklose Lietuvoje. Asmeninės konsultacijos vyksta skype, todėl čia netrukdo geografinė padėtis. Yra planų surengti susitikimus ir Lietuvoje. O labiausiai džiaugiuosi kad pagaliau ilgai laukta transformacinė programa moterims, ieškančioms laimės, pasitikėjimo savimi bei meilės sau, visai netrukus pasirodys eteryje. 

Elada, kiekvienai iš mūsų pasitaiko ir "juodų", "blogų" dienų... Sakyk, prašau, kaip tu pati susitvarkai su neigiamomis emocijomis? Gal gali pasidalinti kokia greita technika ar patarimu kaip nepasiduoti blogoms emocijoms?

Žinoma, pasitaiko gyvenime visokių dienų. Toks tas gyvenimas, mėgstu sakyti, kaip supynės - kartais skrendi aukštai, kartais leidiesi žemyn. Man pirmiausiai padeda žinojimas kad visas emocijų spektras, visos vaivorykštės spalvos mums yra reikalingos. Karčios ašaros tik pabrėžia džiaugsmo saldumą. Iš kitos pusės, kada blogai jaučiuosi žinau kad mano kūnas duoda man ženklą sustoti, nusiraminti, pailsėti, atkreipti dėmesį kokiomis mintimis save "maitinu", pasitikrinti ar dėl ko pergyvenu yra tiesa, ar tik interpretacija. Dažnai protas nupiešia nepageidaujamus scenarijus, interpretuoja įvykius mūsų nenaudai, todėl ir savijauta aplanko nemaloni. Meditacija puikiai padeda išvalyti negatyvias mintis, nuramina protą, todėl medituoju ir skatinu tai daryti kitus. Kartais užtenka paklausyti mėgstamos muzikos, žvilgtelti į veidrodį ir pasakyti sau penkis komplimentus, nusišypsoti ir žūtbūt nusiteikti nepasiduoti blogoms emocijoms būtent tuo momentu. O kartais reikia tiesiog leisti sau tą emociją išliūdėti ir sulaukti šviesesnės dienos. Taip pat būtina turėti ratą žmonių kurie padeda išgyventi sunkesnes akimirkas tada kada to reikia.

Elada,  kokia tavo sėkmės formulė?

(Pvz: P (pasitikėjimas) + M (meilė) + E (energija) = Laimingas gyvenimas. Žmonėms įdomu išgirsti kitų žmonių sėkmės formules 🙂

Mano sėkmės formulė susideda iš kelių dalykų - meilės sau, savęs pažinimo, minčių disciplinos ir veiksmo.
Pirmiausiai yra Meilė sau - save pernelyg kritikuodamos ar savęs nekęsdamos mes griauname, o ne kuriame sėkmę. Mylėdamos save išmokstame save vertinti, branginti, gerbti, priimti save tokią, kokia esame - su visokiais veidais ir išraiškomis. Savęs pažinimas - tai nuolatinis augimas, kuris lavina emocinį intelektą, pasitikėjimą savimi, kaupia žinias, vysto talentus ir sugebėjimus. Pažindama save tapau stipresnė, išmokau išnaudoti savo privalumus, talentus ir stiprybes, žinau kaip atskleisti savo potencialą.

Minčių disciplina - tai minčių ir žodžių suderinamumas, tam tikra tvarka ir švara, kuri stiprina gebėjimą įgyvendinti tikslus, atrasti save ir išreikšti pasauliui. Juk labiausiai moterys linkę meluoti sau, nuvildamos save vėl ir vėl tūkstančius kartų. Minčių disciplina eliminuoja šiuos žalingus įpročius, padeda susidoroti su mentaliniais, emociniais blokais, išgrynina vidinį dialogą, išlaisvina nuo negatyvumo.

Veiksmas - veikla, darbai, kūryba paskatinti įkvėpimo, pozityvumo ir meilės neša didensę vertę, suteikia prasmę gyvenimui. O ten kur yra vertė ir prasmė, kaip taisyklė atsiranda ir laimė. Todėl gyvenu prasmingai, statau gyvenimą įkvėpimo, gerumo skatinama.

Ko palinkėtum mūsų puslapio skaitytojoms?

Jūsų puslapio skaitytojoms palinkėčiau neprarasti entuziazmo ir optimizmo siekiant geresnio ir kokybiškesnio gyvenimo. Taip jau atsitinka kad noras keistis ir ieškoti tos emocinės gerovės bei laimės gali visai nepatikti draugams ar šeimyniškiams. Gali net nutikti taip, kad kažkas jus išvadins beprote. Nepasiduokite vidury kelio arba vos tik pradėję. Skaitykite saviugdos knygas, suraskite bendraminčių, lankykite mokymus. Leiskite sau gyventi geriau - nesigailėsite. Nes jūsų laimė - jūsų rankose. Jeigu pakeliui į laimę prarasite vieną kitą draugą, nepergyvenkite - tikri draugai niekada neatsuks jums nugaros. Tiesiog savaime atsisijos tie žmonės, kuriems iš tikrųjų nerūpi jūsų gerbūvis.
Susiraskite knygose ar kituose šaltiniuose vieną galingą tiesą, kuri jus palaikytų, motyvuotų, vestų tarsi kelrodė žvaigždė. Vadovaukitės ja visur ir visada, tegu būna ji jums laimės formule. Tokiu būdu sau padėsite emociškai ir dvasiškai augti bei kurti gyvenimą pagal savus troškimus.

Gal galite pasidalinti savo laimės formule?

Žinoma, čia tik viena iš jų:

Laimė yra kelionė, o ne galutinė jos stotelė; ją surandame kažkur pakeliui, bet ne kelio pabaigoje - ten ją rasti jau per vėlu, nes kelionė baigėsi. Laikas laimei visuomet yra šiandien, bet ne rytoj.

Citata iš Elados Eimaitės Elurijos knygos "Menas būti laimingam", 2015 m. 

Dalintis
FacebookEmailCopy Link

Susiję įrašai