Warning: preg_match() expects parameter 2 to be string, array given in /home/svauja/domains/sviesossauja.lt/public_html/wp-includes/class-wp-block-parser.php on line 417

Warning: strlen() expects parameter 1 to be string, array given in /home/svauja/domains/sviesossauja.lt/public_html/wp-includes/class-wp-block-parser.php on line 489
Įkvepiančios afirmacijos - Šviesos Sauja

Įkvepiančios afirmacijos

Įkvepiančios afirmacijos

Aš galiu, aš esu stipri, aš esu laiminga!

Kas yra afirmacijos? Tiems, kas domisi asmeniniu tobulėjimu, šis žodis gerai pažįstamas. Na o tiems, kas apie afirmacijas dar negirdėjo - šis straipsnis ir yra skirtas. Afirmacijos, kitaip dar vadinamos mantromis, teigiamais teiginiais, arba teigiamomis nuostatomis, yra trumpi pozityvūs sakiniai, tam tikros frazės suformuluotos perprogramuoti negatyvų, ribojantį mąstymą.  Sunku patikėti kad afirmacijoms beveik 100 metų. 1920 m. savipagalbos tikslais jas išpopuliarino prancūzų psichologas Emile Coué. 

Šias trumpas, įkvepiančias žinutes jau beveik kas dieną matome sklandančias socialiniuose tinkluose, ir ne veltui jos yra tokios populiarios. Lengvai įsimenamos frazės, savotiškos instrukcijos naudojamos savitaigos tikslais. Nuolat jas kartodami ilgainiui pradedame tikėti kad tai apie ką mąstome gali ir išsipildyti. Ir tai padeda mums jaustis optimistiškiau. 

Vieną garsiausių Emile Coué afirmacijų, "Su kiekviena diena aš augu ir gerėju" ("Every day, in every way, I am getting better and better”), psichologo nurodymu reikėdavo kartoti bent 20 kartų per dieną.  Jo teigimu, šių pozityvių frazių kartojimas siunčia tiesioginę žinutę į pasąmonę su užšifruota informacija kad viskas asmens gyvenime klostosi į gera. To pasekoje organizmas malšina stresą, atsiranda pasitikėjimas savimi ir gyvenimu. Vienu žodžiu, kartodamas afirmacijas žmogus pats sau padeda nusiraminti ir nusiteikti teigiamai.

Rytietiškos kilmės dvasinėse praktikose plačiai taikoma labai panaši technika - mantra. Iš sanskrit kalbos išvertus mantra reikštų mintis ir instrumentas. Jei tiksliau - tam tikrų šventų garsų, žodžių giedojimas arba kartojimas siekant sutelkti dėmesį arba lavinant kitas vidines galias. Taigi mantra tampa savotišku instrumentu siekiant patirti tam tikrą pageidautiną sąmonės būseną. Ne tik jogai ir vienuoliai praktikuoja mantras meditacijose, bet ir sėkmės bei verslo treneriai, gyvenimo koučeriai įtraukia jų kartojimą į klientų kasdienybę. Kodėl? 

Afirmacijos yra supaprastintas mantrų variantas, kitaip tariant, tai sąmoningos pozityvios mintys, kurias kartodamas asmuo įtakoja savo savijautą. Jų tikslas yra labai paprastas - padėti sutelktį dėmesį į pozityvią, šviesią gyvenimo ar bet kokio kito reiškinio pusę.

Ilgainiui, sąmoningai pasirinkdami teigiamas mintis, įtakojame savo pačių savijautą ir nusiteikimą, mažiname baimes, stresą, nepasitikėjimą. Kuo dažniau sakome sau kad gyvenimas gerėja, tuo greičiau pradedame matyti to pagerėjimo įrodymus.

Mokslininkai, tyrinėjantys smegenų plastiškumą, teigia, kad smegenys turi neįtikėtiną gebėjimą kisti dėl pačių įvairiausių vidinių ir išorinių stimulų. Atlikdami afirmacijų kartojimo praktikas labai teigiamai įtakojame giliai pasąmonėje glūdinčius įsitikinimus, nuostatas, tam tikra žodžio prasme perprogramuojame savo mąstymą iš neigiamo, ribojančio, į teigiamą, įgalinantį, motyvuojantį. 

Pagrindinės afirmacijų taisyklės:

  • Jos visada turi būti sakomos esamuoju laiku. Mūsų sąmonė daug tikslingiau reaguoja į DABAR vykstantį veiksmą, tad ir tokios frazės neturi kalbėti apie praeityje ar ateityje vyksiančius dalykus. Aš esu stipri, aš moku džiaugtis gyvenimu.
  • Pozityvios nuostatos turi būti sudarytos tik iš teigiamų žodžių. Mane lydi sėkmė ir gausa.
  • Afirmacijos negali būti sudarytos iš dvejonių “galbūt”, “kažkada” ir t.t. Tai turi būti tik fakto ir jį lydinčių veiksmų įvardinimas. Žinau, kad pasaulyje gyvena mano laukiamas mylimas žmogus.

Pavyzdžiui, pozityvi nuostata “Manęs laukia puikus pasimatymas šį savaitgalį” veiks daug geriau nei dvejonė “Aš pasistengsiu kad susitikimas su tuo vaikinu nežlugtų per pirmas 5 minutes”. Kai mes nusiteikiam pozityviai, mūsų smegenys automatiškai ima daug aktyviau gaminti teigiamas emocijas sukeliančius hormonus kas įtakoja didesnę tikimybę kad pasimatymas iš tiesų pasiseks.

Kartoti, kartoti ir dar kartą kartoti - tai pagrindinis raktas į sėkmę

Norint suprasti kodėl pozityvios nuostatos taip puikiai veikia, visų pirma reikia suprasti iš ko šis procesas sudarytas. Tik pradėjus tai daryti gali atrodyti kad šis kasdienis kartojimas - visiška laiko gaišatis. Kam kartoti tą patį faktą vėl ir vėl?

Visgi svarbiausia prisiminti vieną paprastą tiesą - mes esame užprogramuoti geriau atlikti pasikartojančius dalykus. Ar esate girdėję išsireiškimą - įpročio vergas? Seniai įrodyta, kad žmogaus charakteris yra tam tikro mąstymo ir elgesio įpročių visuma. Ir viską, ką esame įpratę daryti, darome beveik be pastangų, tiesiog automatiškai. Nuolat kartodami tam tikras afirmacijas iš tikrųjų savyje ugdome teigiamo mąstymo įprotį. 

Pavyzdžiui, net ir stresinėse situacijose mes sugebame gerai atlikti tai ką esame įpratę daryti, ką jau ne kartą esame bandę. Puikus to pavyzdys yra automobilio vairavimas ar valgio gaminimas. Su kiekvienu nauju pabandymu ar iššūkiu vis labiau išlaviname gebėjimą su juo susidoroti.

Ta pati taisyklė galioja ir su afirmacijomis - kuo dažniau jas kartosime, tuo lengviau jas atgamins mūsų smegenys, tuo greičiau jos taps mūsų mąstymo įpročiu, tuo greičiau įtikėsime ir įgyvendinsime tai apie ką jau ne kartą esame galvoję.  

Visiems gerai žinoma įkvepiančių, pozityviosios psichologijos knygų leidėja, padėjusi tūkstančiams žmonių atrasti laimę, meilę, pilnatvę, Louise Hay sako:

“Pasaulis – ne bekraštė dykuma. Čia visko pilna – Visata tik ir laukia, kad susipažintumėte su jos gėrybėmis. Kai tik patikėsite, kad joje visko daug – pinigų, galimybių, laimės, meilės – gausite ne tik to, bet ir kitko, apie ką dar nespėjote pasvajoti.” 

Ir išties - kartais mes taip įsisukame į kasdieninę rutiną, į nuvertinimą to ką turime, į trumparegišką nematymą viso gėrio kuris aplinkui, kad pamirštame jog pasaulis iš prigimties yra nusiteikęs draugiškai. Afirmacijos mums padeda mintimis sugrįžti į tą neaprėpiamos gausos, neribotų galimybių, beribio gerumo kupiną Visatą. Gyvendami draugiškoje Visatoje jaučiamės saugesni, laimingesni, paties gyvenimo palaikomi. 

Todėl siekdami teigiamų pokyčių savo aplinkoje ir savo viduje, pradėkite kurti savo asmenines mantras. Ieškokite žodžių, išsireiškimų, kurie jums arčiausiai širdies, kurie ramina, pakylėja, įkvepia, kurie jus nuteikia teigiamai, linksmai, kurie palengvina jūsų kasdienybę. Netrukus pastebėsite, kad mąstyti pozityviai yra kur kas naudingiau nei negatyviai. Afirmacijos ne tik kelia nuotaiką, bet ir padeda keisti įsisenėjusį ribojantį mąstymą, sustabarėjusį požiūrį, kuris jums labiausiai trukdo gyventi tokį gyvenimą, kokio ir nusipelnėte. 

Louise hay siūlo kartoti šias įkvepiančias afirmacijas:

Aš pripažįstu ir priimu savo stiprybę.

Mano gyvenimas yra visko pilnas.

Kiekviena mano patirtis mane išmoko kažko naujo.

Esu apsupta meilės ir esu jos verta.

Pridedu ir savo pačios afirmacijas kurias ir jūs galite kartoti kartu su manimi:

Aš esu verta visko, ko trokšta mano širdis.

Aš priimu save tokią, kokia esu.

Gyvenimas man yra draugiškas.

Aš myliu gyvenimą ir gyvenimas myli mane.

Straipsnio autorė E.Eimaitė

Dalintis
FacebookEmailCopy Link

Susiję įrašai

Eiti prie įrankių juostos