Atvirumas sau

Atvirumas sau

Turbūt sutiksite, kad būti atviram reiškia būti nuoširdžiam kito žmogaus atžvilgiu, tiesiog elgtis neapsimetinėjant, neslepiant tiesos ar kitų svarbių dalykų nuo kito žmogaus.

Kai kalbame apie atvirumą sau išties kalbame apie tokį patį nuoširdų elgesį tik savo paties atžvilgiu. Būti atviram - tai noras ir gebėjimas įsiklausyti į savo slapčiausius jausmus ir atsiliepti į giliausius poreikius. Tai pastanga išgirsti  tyliai kuždantį vidinį balsą, įsiklausyti į savo intuiciją, į širdies šnabzdesį, kylančias nuojautas.

Kalbėdami mintyse su savimi girdime tą „balsą“, nenuilstantį palydovą dalyvaujantį visuose mūsų gyvenimiškuose reikaluose. Ar atpažįstate kas yra tas balsas? Ar klausote jo šnibzdesio?

Ar leidžiate jam pasireikšti? Pagalvokite ar dažnai elgiatės taip, kaip diktuoja jūsų nuojauta? O gal protas nugali jūsų „sapaliojimus“, kaip kiti pasakytų? Šiuolaikinė visuomenė labai atitolo nuo vidinių žmogaus išteklių skeptiškai vertindama viską, ko neįmanoma sudėti į apibrėžimus ir patalpinti į matematines lenteles. Svarbūs sprendimai yra daromi vadovaujantis logika, faktais ir skaičiais. Tačiau daugelis paprastų, žmogų jaudinančių dalykų reikalauja visai kitų sprendimo būdų.

Puikus pavyzdys: susipažindami su naujais žmonėmis pirmiausiai išgirsite rekomendacijas ar kitų nuomones. Tačiau pirmas įspūdis jums gali susidaryti visai kitoks negu minėjo jūsų draugai. Pirmoji reakcija, kurią jūsų kūnas ir sąmonė jums siunčia, yra pati tiksliausia. Šitą informaciją jūs gaunate pasąmoningai, o intuicija ją išverčia į tam tikras emocijas ir nuojautas. Pabandykite prisiminti atvejį, kai teko susidurti su nauju žmogumi. Kaip jūs jautėtės? Vienų žmonių buvimas šalia džiugina, kitų – atstumia ar erzina. Net nereikia pradėti bendrauti - jūs iškart nujaučiate ar tas žmogus jums patiks. Taip kalba jūsų vidinis žinojimas, ištikimoji intuicija. Svarbu visa tai užfiksuoti ir pastebėti. Tada nereikės vėliau gailėtis ir kartoti „jaučiau, kad taip ir bus“ bei „kodėl nepaklausiau savo nuojautos“?

Atvirumas sau yra galingas įrankis kiekvienos emociškai brandžios asmenybės gyvenime. Pasąmonė nuolat siunčia patarimus ir pamokymus, informuoja apie pavojų ar praneša apie įvykius ateityje. Jūsų darbas - ištempti akis, ausis, ir atsižvelgti į tai, kas dedasi jūsų viduje.
Gebėjimas įsiklausyti į save nenuslepiant savo tikrųjų jausmų, gilių nuojautų ar „vidinio balso“ patarimų atvers jums naujas duris. Gyventi taps daug paprasčiau. Protas ir logika gyvenimą daro labai ribotą ir apskaičiuotą. Tikroji žmogaus prigimtis skatina būti kūrybingu, spontanišku, emociškai laisvu individu. Pasikliaudami nuojauta ir širdies balsu žymiai greičiau surasite  harmoniją gyvenime nes faktai ir skaičiai nesuvokia meilės ar darnos. Negali išmatuoti atjautos, džiaugsmo ir įkvėpimo!

Būkite drąsūs – atsiskleiskite patys sau. Kol kas nebūtina to skelbti visam pasauliui... Pasimėgaukite procesu, būkite smalsūs. Taip pažinsite save iš naujo, suvoksite naujai aplinką, atrasite papildomus kūrybingumo šaltinius ir gyvenimas staiga įgis visai kitokias spalvas. Taip ilgai pačias slapčiausias svajones laikydami viduje galutinai užmiršote kas esate. O juk viso šito nuostabaus gyvenimo esmė – būti savimi! Laikas galiausiai nuplėš nuo jūsų kaukes, pozas ir susikurtą įvaizdį. Tad kam tada laukti tos dienos su baime? Jūs neturite ko prarasti nes kiekvieną kartą pasielgdami taip kaip diktuoja jūsų vidus pajusite palengvėjimą, ramybę, džiaugsmą ir net entuziazmą.

Nieko nėra nuostabesnio už jausmą kai esi ten, kur nori būti, kai esi tuo kuo visada svajojai tapti!

Dalintis
FacebookEmailCopy Link

Susiję įrašai